Witajcie Kajakomaniacy!

Firma organizująca spływy kajakowe na Śląsku

Szanowni Państwo! Drogie Kajakarki, Drodzy Kajakarze!.

Jesteśmy firmą rodzinną, a kajaki to nasza wspólna, wieloletnia pasja.  Zajmujemy się organizacją spływów kajakowych zorganizowanych i indywidualnych. Pływamy na różnych rzekach w Polsce i zagranicą, jednak nasze ulubione trasy znajdują się w regionie, z którym jesteśmy związani miejscem urodzenia i zamieszkania – na Śląsku.

Pływając po rzekach Śląska, odkrywamy nasz region na nowo. Poznaliśmy jego  walory turystyczno-krajoznawcze, których niejednokrotnie mogliby nam pozazdrościć mieszkańcy innych części Polski. Znajduje się tu wiele ciekawych i malowniczych szlaków kajakowych, a ich pokonywanie może być prawdziwą frajdą. W swojej ofercie mamy trasy o różnym stopniu trudności, tak aby każdy zainteresowany rekreacyjnym kajakarstwem mógł znaleźć coś dla siebie. Są to zarówno szlaki, które można pokonać w kilkadziesiąt minut, jak i takie, które zabierają cały dzień lub kilka dni.

Woda, słońce, przygoda, aktywny tryb życia w gronie przyjaciół

motto Kajakomanii

Spływy kajakowe Mała Panew

Spływy kajakowe Mała Panew

Szlak kajakowy w większości biegnie przez tereny leśne. Piaszczyste brzegi rzeki stwarzają możliwości postoju i wypoczynku w czasie wyprawy.

Zobacz więcej
Spływy kajakowe Ruda

Spływy kajakowe Ruda

Czas płynięcia jest wydłużony ze względu na meandry rzeki , przeszkody w postaci zwalonych drzew jak i zmienny stan wody. Spływ Rudą jest jednym z...

Zobacz więcej
Spływy kajakowe Kanał Gliwicki

Spływy kajakowe Kanał Gliwicki

Brzegi kanału są zarośnięte, dookoła słychać ptasi śpiew i widać wyskakujące ponad taflę wodę ryby.

Zobacz więcej

Zorganizowane spływy kajakowe na Śląsku

Ważny jest dla nas Każdy Klient, dlatego w swych usługach stawiamy na punktualność, niezawodność  i rzetelność. Nasza firma kajaki traktuje jako sposób na życie z pasją. Zapraszamy!

Szczególnie ważne w organizacji naszych imprez jest dla nas Państwa bezpieczeństwo. Dlatego prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminami naszych imprez. Do każdego spływu grupowego rekomendujemy wynajęcie opieki ratownika WOPR i/lub instruktora. Nasza wypożyczalnia i sklep oferują możliwości wypożyczenia lub zakupienia sprzętu turystycznego. W asortymencie mamy sprzęt biwakowy (namioty, karimaty, śpiwory), sprzęt wodny (kajaki, wiosła, kapoki, kamizelki asekuracyjne, fartuchy), akcesoria (pojemniki wodoszczelne, koszulki, czapeczki, torebki na telefon).

Nasza stanica znajduje się nad Małą Panwią w miejscowości Krupski Młyn. Oferujemy pole biwakowe, miejsce na ognisko, parking. Dodatkowe usługi to: szkolenia kajakowe, strzelanie z łuku i wiatrówki, ognisko z pieczeniem kiełbasek, catering (żurek, grochówka, pizza i in.), gry i zabawy terenowe, ścianka wspinaczkowa, przejażdżki konne, paintball i quady. Naszą ofertę zorganizowanych spływów kajakowych kierujemy do klienta indywidualnego i grupowego. Organizujemy spływy indywidualne, rodzinne,  koleżeńskie; poranne, popołudniowe, weekendowe; imprezy integracyjne dla firm, dla grup szkolnych i  studentów, wieczory panieńskie i kawalerskie.

O nas

Kajakomania

Oferujemy znakomite, zorganizowane spływy kajkowe na Śląsku – indywidualne i grupowe.

  • 1 Dniowe
  • 2 Dniowe
  • Kilkudniowe
  • Weekendowe
  • Tygodniowe
  • Dla Początkujących
  • Dla Zakochanych
  • Dla Singli
  • Rodzinne
  • Integracyjne
profesjonalni

Oragnizatorzy

Imprezy kajakowe
Wycieczki kajakowe
Obozy kajakowe
Wyprawy kajakowe
Kolonie kajakarskie
Możecie z nami dobrze bawić się w grupie znajomych. Proponujemy spływ kajakowy weekendowy całą paczką przyjaciół i ognisko.
Dzieci kochają wodę i obserwować przyrodę. Z poziomu kajaka można zobaczyć naprawdę dużo, a potem polecamy zabawy i przekąski.
Aktywna rekreację nad wodą i wypoczynek na świeżym powietrzu jako integracyjne spotkania organizacyjne, kościelne, harcerskie.
Dla kochających przygodę. Trasy kajakowe, gdzie trzeba naprawdę mocno wiosłować, a nurt rwący – a potem ognisko i śpiew.
Wakacja w kajaku. Możesz przepłynąć cały Śląsk – poznać nowych ludzi, kształtować tężyznę fizyczną i charakter.

Znajomi
Dzieci
Organizacje
Firmy
Szkoły

Bardzo ciekawe są szlaki kajakowe na Małej Panwi. Rzeka, która  jest prawym dopływem górnej Odry,  płynie przez województwa śląskie i opolskie. Dzikość otaczającej ją przyrody, urozmaicony bieg, malowniczo ukształtowane brzegi sprawiają, że bywa nazywana „opolską Amazonką”. Dolina Małej Panwi i jej meandry dzięki  bogactwu fauny i flory i walorom przyrodniczym naturalnych siedlisk zyskała status obszaru Natura 2000.

Nasza firma organizująca spływy kajakowe Śląsk poleca Małą Panew, gdyż  jest przy tym najciekawszym i najlepiej zagospodarowanym wodnym szlakiem turystycznym na Górnym Śląsku, co sprawia, że jest to wspaniałe miejsce do uprawiania turystyki sobotnio-niedzielnej. Znajdziemy tu profesjonalnie przygotowane dla turystów stanice kajakowe i naturalne miejsca wypoczynku, trasy spacerowe i rowerowe. Razem z innymi kajakarzami wybraliśmy Małą Panew i szczerze ją Państwu polecamy na imprezy firmowe, szkolne, rodzinne!

Organizator spływów kajakowych na Śląsku

Jesteśmy profesjonalnym organizatorem spływów kajakowych na różnych rzekach Śląska. Do innych ciekawych szlaków należą:  Ruda zwana też „Rudką” z niepowtarzalnymi meandrami i atrakcjami turystycznymi takimi jak: Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach czy zabytkowa stacja Kolejki Wąskotorowej. Na końcu szlaku rzeki Rudy dopływamy do Odry. Wart odwiedzenia jest zwłaszcza jej górny odcinek, prowadzący od Bohumina do ujścia Olzy, charakteryzujący się nieuregulowanym biegiem i tworzący Graniczne Meandry Odry.  Polecamy także inny dopływ Odry –  Kanał Gliwicki niosący wody rzek: Kłodnicy i Dramy, jezior: Pławniowice oraz Dzierżno Duże i Małe. Wyjątkową atrakcją tego spokojnego szlaku jest możliwość pokonania w kajaku aż sześciu przedwojennych, zabytkowych śluz.

Nieco dalej oddalone, ale również interesujące szlaki kajakowe, które możemy polecić, to: rzeka Brynica tworząca symboliczną granicę pomiędzy  Śląskiem i Zagłębiem Dąbrowskim; Biała i Czarna Przemsza  ze słynnym Trójkątem Trzech Cesarzy; rzeka Warta z jej atrakcjami – Przełomem Warciańskim i Załęczańskim Parkiem Krajobrazowym; ponadto różne odcinki rzek: Liswarty, Pilicy, Osobłogi, Nidy, Wisły, Nysy Kłodzkiej.

trenerzy kajakarstwa

Instruktorzy kajakowania Śląsk

Ilona

Ilona

instruktorka kajakarstwa
Roman

Roman

instruktor kajakarstwa
Kuba

Kuba

instruktor kajakarstwa